KADRA DYDAKTYCZNA |
|
Wybierając i płacąc za szkolenie zawsze warto zapytać, jaki jest dorobek tych, którzy będą wprowadzać Cię w dany temat.
Czy są to tylko marzyciele i pasjonaci, czy może profesjonaliści posiadający w swoim portfolio sukcesy o wymiarze europejskim i globalnym. Nasi wykładowcy to profesjonalny zespół doświadczonych pracowników naukowych Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, posiadający w swoim portfolio sukcesy o wymiarze europejskim i globalnym.
Poniżej znajdą Państwo krótką "wizytówkę" każdego z nich:
Czy są to tylko marzyciele i pasjonaci, czy może profesjonaliści posiadający w swoim portfolio sukcesy o wymiarze europejskim i globalnym. Nasi wykładowcy to profesjonalny zespół doświadczonych pracowników naukowych Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, posiadający w swoim portfolio sukcesy o wymiarze europejskim i globalnym.
Poniżej znajdą Państwo krótką "wizytówkę" każdego z nich:
Dr hab. Marek Lipiński, prof. PAN
Jest zatrudniony w Instytucie Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN w Krakowie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. W swoim dorobku naukowym posiada łącznie 93 publikacje naukowe, w tym: 44 prace w recenzowanych czasopismach naukowych (26 pozycji ujętych przez Institute for Scientific Information w Filadelfii), 47 artykuły konferencyjne, 2 rozdziały w monografiach. Obszar prowadzonych badań naukowych: fizyka i technologia krzemowych fotoogniw, pasywacja, krzem porowaty, inżynieria defektów w krzemie, teksturowanie powierzchni, fotoogniwa trzeciej generacji.
Dr inż. Kazimierz Drabczyk
Od 1998 roku zatrudniony w Instytucie Elektroniki Politechniki Śląskiej w Gliwicach na stanowisku asystenta, następnie od 2004 roku adiunkta, a od 2007 roku zatrudniony na stanowisku adiunkta w Instytucie Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN (Laboratorium Fotowoltaiczne). W swoim dorobku naukowym posiada łącznie 56 publikacji naukowych, w tym: 13 prac w recenzowanych czasopismach naukowych, (8 pozycji ujętych przez Institute for Scientific Information w Filadelfii), 43 artykuły konferencyjne, współautor 2 skryptów uczelnianych. Obszar prowadzonych badań naukowych: nowoczesne metody charakterystyki materiałów półprzewodnikowych stosowanych do budowy ogniw fotowoltaicznych ze szczególnym uwzględnieniem pomiarów spektralnych, procesy i mechanizmy dyfuzji domieszek w krzemie, materiały gradientowe dla fotowoltaiki, nowe technologie stosowane w przemyśle fotowoltaicznym, odnawialne źródła energii – krzemowe ogniwa słoneczne.
|
Mgr inż. Piotr Faltus
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w 1987 roku. Od początku kariery zawodowej związany z nośnikami i wytwarzaniem energii. Do roku 1999 starszy inspektor ds. rozwoju zakładu górniczego. Studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od roku 1999 z-ca Dyrektora Centrum Przedsiębiorczości w Woli, od 2010 roku Prezes Centrum Integracji i Rozwoju Regionalnego. Od roku 2004 autor i realizator wielu szkoleniowych projektów unijnych skierowanych dla pracowników przedsiębiorstw finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Trener i doradca w zakresie wdrażania nowych technologii i pozyskiwania środków inwestycyjnych dla przedsiębiorstw w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Autor programów i materiałów szkoleniowych w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii - „Akademia poszanowania energii” – szkolenia dla samorządów, „Śląskie energią słynie” – szkolenia dla elektryków instalatorów fotowoltaiki , „Śląskie! – w stronę Słońca” – szkolenia dla instalatorów OZE. W latach 2013 – 2014 specjalista ds. zajęć praktycznych na szkoleniach dla instalatorów odnawialnych źródeł energii, w tym fotowoltaiki w projekcie „Śląskie! – w stronę Słońca”. Aktualna specjalność – projektowanie i wdrażanie mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz analizy bilansów zapotrzebowania na energię pierwotną i końcową pokrywaną z OZE pod wymogi charakterystyk energetycznych w budownictwie. Konsultant wymagań dotyczących podłączeń mikroinstalacji fotowoltaicznych on-grid do sieci energetycznej TAURON S.A.
|
Dr Piotr Panek
Od roku 1984 zatrudniony w Instytucie Metali Nieżelaznych w Gliwicach, od 1989 w Zakładzie Fizyki Ciała Stałego Polskiej Akademii Nauk w Zabrzu a następnie od 1992 w Centrum Podstawowych Problemów Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, od 1997 zatrudniony w Laboratorium Fotowoltaicznym Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN. Obszar prowadzonych badań naukowych: nowoczesne metody charakterystyki materiałów półprzewodnikowych stosowanych do budowy ogniw fotowoltaicznych, procesy i mechanizmy dyfuzji domieszek w krzemie, materiały gradientowe dla fotowoltaiki, nowe technologie stosowane w przemyśle fotowoltaicznym, odnawialne źródła energii – krzemowe ogniwa słoneczne, techniki laserowe stosowane w technologii krzemowych ogniw fotowoltaicznych.
|
Dr inż. Grażyna Kulesza-Matlak
Absolwentka kierunku Inżynieria Materiałowa o specjalności Materiały dla Elektroniki na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (2005-2010) oraz Studium Doktoranckiego „Interdyscyplinarne studia doktoranckie z zakresu inżynierii materiałowej z wykładowym językiem angielskim” prowadzonym przez Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN (2010-2014). Od 2014 roku zatrudniona w Instytucie Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN (Laboratorium Fotowoltaiczne). Dotychczas jest autorką i współautorką 11 publikacji (2 pozycje ujęte przez Institute for Scientific Information w Filadelfii, 3 punktowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, 6 w materiałach konferencyjnych). Obszar prowadzonych badań: fizykochemia i technologia ogniw fotowoltaicznych na bazie krzemu krystalicznego ze szczególnym uwzględnieniem pomiarów opto-elektrycznych, kierunkowa modyfikacja powierzchni w roztworach chemicznych, nowe technologie teksturyzacji powierzchni, ogniwa cienkowarstwowe, ogniwa perowskitowe.
|
Dr inż. Janusz Teneta
Od 1995 pracownik naukowo-dydaktyczny na Akademii Górniczo-Hutniczej, początkowo na stanowisku asystenta, a do 2003 roku adiunkta. Współtwórca Laboratorium Automatyki, Robotyki i Systemów Fotowoltaicznych w Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. Od początku kariery zajmujący się budową i eksploatacją systemów fotowoltaicznych zarówno na AGH jak również na zlecenia podmiotów przemysłowych. W centrum jego zinteresowań znajduje się problematyka sterowania fotowoltaicznych układów nadążnych. Autor wielu publikacji konferencyjnych poświęconych fotowoltaice. Członek Polskiego Towarzystwa Fotowoltaki. Ekspert Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki oraz Stowarzyszenia Elektryków Polskich w ramach prac nad ustawą o Odnawialnych Źródłach Energii.
© 2012 - 2018 KGI FoxKrak. All Rights Reserved.